Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Kaikki uutiset
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Neljä suomalaissoutajaa viimeiseen olympiakarsintaregattaan
17.5.2024
Soutu
Joel Naukkarinen
Juho-Pekka Petäjäniemi
Jukka-Pekka Kauppi
Luzern
Maiju Kainlauri
olympiakarsinta
Olympiasoutu
Kolehmainen C-finaalin neljäs kisarupeaman päätöspäivänä Szegedissä
12.5.2024
Melonta
Eetu Kolehmainen
Jeremy Hakala
maailmancup
netta malinen
Petteri Pitkänen
ratamelonta
Malinen B-finaalin neljäs, neljä suomalaista sunnuntain välieriin
11.5.2024
Melonta
Jeremy Hakala
Joona Mäntynen
maailmancup
netta malinen
ratamelonta
Malinen B-finaaliin maailmancup-avauksessa
10.5.2024
Melonta
Kayak team Finland
netta malinen
ratamelonta
Kolehmaisen hyvä taistelu ei riittänyt finaalipaikkaan, Malisella kommelluksia lähdössä
9.5.2024
Melonta
Eetu Kolehmainen
netta malinen
olympiakarsinta
ratamelonta
Suomalaiskaksikko jäi finaalista olympiakarsinnassa
8.5.2024
Melonta
Eetu Kolehmainen
Jeremy Hakala
Kayak team Finland
olympiakarsinta
Petteri Pitkänen
ratamelonta
Rata- ja maratonjaoston kevättiedote 2024
7.5.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Valinnat Freestylen MC-kilpailuihin 2024
6.5.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Yleinen
Koskimelonnan Superviikonloppu oli kahden kauppa
6.5.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Seuroille
Yleinen
Olympiasoudun valinnat viimeiseen olympiakarsintaregattaan
30.4.2024
Kilpailu
Liitto
Soutu
Isa Merikallio viestintäpäälliköksi ja Tytti Tuomela seurapalvelukoordinaattoriksi
24.4.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Ratamelonnan urheilijavalinnat ensimmäiseen maailmancupin kilpailuun ja Euroopan olympiakarsintaan
23.4.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Yleinen
Rata- ja maratonjaoston kevättiedote 2024
7.5.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Isa Merikallio viestintäpäälliköksi ja Tytti Tuomela seurapalvelukoordinaattoriksi
24.4.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Olympia- ja coastalsoudun Valmentaja 1 lajiosio
5.4.2024
Koulutus
Seuroille
Soutu
Hallitustiedote 2/2024
14.3.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Ratamelonnan valmentaja- ja ohjaajakoulutuksia
25.1.2024
Koulutus
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Apuohjaajakoulutus
ohjaajakoulutus
ratamelonta
valmentaja 1
valmentajakoulutus
Meloja 1 -verkkokurssi -webinaari 6.2. klo 18
25.1.2024
Koulutus
Melonta
Seuroille
Yleinen
meloja 1
retkimelonta
Rata- ja maratonjaoston kevättiedote 2024
7.5.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Valinnat Freestylen MC-kilpailuihin 2024
6.5.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Yleinen
Koskimelonnan Superviikonloppu oli kahden kauppa
6.5.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Seuroille
Yleinen
Olympiasoudun valinnat viimeiseen olympiakarsintaregattaan
30.4.2024
Kilpailu
Liitto
Soutu
Isa Merikallio viestintäpäälliköksi ja Tytti Tuomela seurapalvelukoordinaattoriksi
24.4.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Ratamelonnan urheilijavalinnat ensimmäiseen maailmancupin kilpailuun ja Euroopan olympiakarsintaan
23.4.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Yleinen
Kolehmainen C-finaalin neljäs kisarupeaman päätöspäivänä Szegedissä
12.5.2024
Melonta
Eetu Kolehmainen
Jeremy Hakala
maailmancup
netta malinen
Petteri Pitkänen
ratamelonta
Malinen B-finaalin neljäs, neljä suomalaista sunnuntain välieriin
11.5.2024
Melonta
Jeremy Hakala
Joona Mäntynen
maailmancup
netta malinen
ratamelonta
Malinen B-finaaliin maailmancup-avauksessa
10.5.2024
Melonta
Kayak team Finland
netta malinen
ratamelonta
Kolehmaisen hyvä taistelu ei riittänyt finaalipaikkaan, Malisella kommelluksia lähdössä
9.5.2024
Melonta
Eetu Kolehmainen
netta malinen
olympiakarsinta
ratamelonta
Suomalaiskaksikko jäi finaalista olympiakarsinnassa
8.5.2024
Melonta
Eetu Kolehmainen
Jeremy Hakala
Kayak team Finland
olympiakarsinta
Petteri Pitkänen
ratamelonta
Rata- ja maratonjaoston kevättiedote 2024
7.5.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Rata- ja maratonjaoston kevättiedote 2024
7.5.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Isa Merikallio viestintäpäälliköksi ja Tytti Tuomela seurapalvelukoordinaattoriksi
24.4.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Opetus- ja kulttuuriministeriön seuratuet julkaistu
15.4.2024
Liitto
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
OKM-seuratuki
Hallitustiedote 2/2024
14.3.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Olympia- ja Coastal-soutujaosto yhdistetään
14.3.2024
Kilpailu
Liitto
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Haetaan ratamelonnan yläkoululeirien valmentajaa lukuvuodelle 2024-2025
15.2.2024
Melonta
Nuoriso
Yleinen
ratamelonta
Rata- ja maratonjaoston kevättiedote 2024
7.5.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Koskimelonnan Superviikonloppu oli kahden kauppa
6.5.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Seuroille
Yleinen
Isa Merikallio viestintäpäälliköksi ja Tytti Tuomela seurapalvelukoordinaattoriksi
24.4.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Neljä suomalaissoutajaa viimeiseen olympiakarsintaregattaan
17.5.2024
Soutu
Joel Naukkarinen
Juho-Pekka Petäjäniemi
Jukka-Pekka Kauppi
Luzern
Maiju Kainlauri
olympiakarsinta
Olympiasoutu
Olympiasoudun valinnat viimeiseen olympiakarsintaregattaan
30.4.2024
Kilpailu
Liitto
Soutu
Karppinen C-finaalin kuudes EM-kilpailuissa
28.4.2024
Soutu
Olli-Pekka Karppinen
Olympiasoutu
Kainlauri olympiakarsinnoissa B-finaalin kolmas, Karppinen EM-kisoissa C-finaaliin
27.4.2024
Soutu
EM-kilpailut
Maiju Kainlauri
Olli-Pekka Karppinen
olympiakarsinta
Olympiasoutu
Naukkarinen C-finaalin neljäs, Kainlauri B-finaaliin
26.4.2024
Soutu
Joel Naukkarinen
Maiju Kainlauri
Olli-Pekka Karppinen
Olympiasoutu
Naukkarinen C-finaaliin olympiakarsinnassa, Karppinen keräilyeriin EM-kilpailussa
25.4.2024
Soutu
Joel Naukkarinen
Maiju Kainlauri
Olli-Pekka Karppinen
Olympiasoutu
Rata- ja maratonjaoston kevättiedote 2024
7.5.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Yleinen
Valinnat Freestylen MC-kilpailuihin 2024
6.5.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Yleinen
Koskimelonnan Superviikonloppu oli kahden kauppa
6.5.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Seuroille
Yleinen
Isa Merikallio viestintäpäälliköksi ja Tytti Tuomela seurapalvelukoordinaattoriksi
24.4.2024
Kilpailu
Koulutus
Liitto
Melonta
Nuoriso
Seuroille
Soutu
Yleinen
Ratamelonnan urheilijavalinnat ensimmäiseen maailmancupin kilpailuun ja Euroopan olympiakarsintaan
23.4.2024
Kilpailu
Liitto
Melonta
Yleinen
SM-Ergomaraton päätti sisäsoutukauden takatalvisessa kelissä ennätysten tahdittamana
23.4.2024
Kilpailu
Liitto
Seuroille
Soutu
Yleinen
Järjestö
Koulutus
Kaikki tapahtumat
Liikunta
Muu
Yleisö
Kouluttajan vastuullisuuskurssi 2024
Suomen Melonta ja Soutuliitto
1.1.2023 – 31.12.2024
Koulutustapahtuma
SMSL-koulutusalustan esittely
Suomen Melonta ja Soutuliitto
21.3.2024 – 21.3.2025
Koulutustapahtuma
Meloja 1 -verkkokurssi NurLa 2024
Suomen Melonta ja Soutuliitto
23.4.2024 – 30.9.2024
Koulutustapahtuma
Ohjaajakurssi 24-25.5.2024 Marjaniemenmelojat
Suomen Melonta ja Soutuliitto
23.4.2024 – 30.10.2024
Koulutustapahtuma
Ohjaajakurssi 7-6.6 ja 28-30.6.2024 Suomen Latu
Suomen Melonta ja Soutuliitto
23.4.2024 – 30.10.2024
Koulutustapahtuma
Meloja 1 -verkkokurssi Melanvilauttajat 2024
Suomen Melonta ja Soutuliitto
30.4.2024 – 30.9.2024
Koulutustapahtuma
Freestylemelonnan Suomi-Cup 2024
Lieksa, Suomen Melonta ja Soutuliitto
4.5.2024 10:00 – 14.9.2024 17:00
Liikuntatapahtuma
U16- ja U18-valmennusryhmien leiri Tampereella 17.-19.5.2024
Tampere, Suomen Melonta ja Soutuliitto
17.5.2024 09:30 – 19.5.2024 18:00
Liikuntatapahtuma
Melontakerho 8-14-vuotiaille
Hämeenlinna, Vanajaveden Vesikot ry
21.5.2024 17:30 – 19:30
Liikuntatapahtuma
Freestylemelonnan maailmancup 1 ja 2
Plattling, ICF (International Canoe Federation)
26.5.2024 09:00 – 1.6.2024 18:00
Liikuntatapahtuma
Visusaaren ympärisoutu
Visuvesi, Virtain Urheilijat ry/Soutujaosto
26.5.2024 10:00 – 14:00
Liikuntatapahtuma
Lasten melontakoulu 1/2024 (3.-5.6.2024 klo 10-12)
Tampere, Pirkka-Melojat ry
3.6.2024 – 5.6.2024
Liikuntatapahtuma
Kouluttajan vastuullisuuskurssi 2024
Suomen Melonta ja Soutuliitto
1.1.2023 – 31.12.2024
Koulutustapahtuma
SMSL-koulutusalustan esittely
Suomen Melonta ja Soutuliitto
21.3.2024 – 21.3.2025
Koulutustapahtuma
Meloja 1 -verkkokurssi NurLa 2024
Suomen Melonta ja Soutuliitto
23.4.2024 – 30.9.2024
Koulutustapahtuma
Ohjaajakurssi 24-25.5.2024 Marjaniemenmelojat
Suomen Melonta ja Soutuliitto
23.4.2024 – 30.10.2024
Koulutustapahtuma
Ohjaajakurssi 7-6.6 ja 28-30.6.2024 Suomen Latu
Suomen Melonta ja Soutuliitto
23.4.2024 – 30.10.2024
Koulutustapahtuma
Meloja 1 -verkkokurssi Melanvilauttajat 2024
Suomen Melonta ja Soutuliitto
30.4.2024 – 30.9.2024
Koulutustapahtuma
Viimeinen olympiakarsinta
Lucerne, World Rowing
19.5.2024 09:00 – 21.5.2024 18:00
Yleisötapahtuma
Olympiasoudun Maailmancup 2
Lucerne, World Rowing
24.5.2024 09:00 – 26.5.2024 18:00
Yleisötapahtuma
Meloja 1 peruskurssi 27.-29.5.24 - illat klo 17-20, Helsinki
Helsinki, Melaveikot ry
27.5.2024 17:00 – 29.5.2024 20:00
Yleisötapahtuma
Meloja 1 peruskurssi 3.-4.6. ja 6.6.24 - illat klo 17-20, Helsinki
Helsinki, Melaveikot ry
3.6.2024 17:00 – 6.6.2024 20:00
Yleisötapahtuma
Kiiminkijokimelonta 2024
Oulu, Lappis
8.6.2024 09:00 – 17:00
Yleisötapahtuma
Meloja 1 peruskurssi 10.-11.8.24 - päivät klo 9-15, Helsinki
Helsinki, Melaveikot ry
10.8.2024 09:00 – 11.8.2024 15:00
Yleisötapahtuma
X8 Artisan millenium vuokra 1-7 vrk ( 10-70 euroa)
Espoo, Canoa rf
5.5.2024 00:05 – 31.12.2024 23:55
Muu tapahtuma
X9 Pideraq vuokraus 1-7 vrk( 10-70 euroa)
Espoo, Canoa rf
5.5.2024 00:05 – 31.12.2024 23:55
Muu tapahtuma
Koskipujottelun maailmancup
Augsburg, ICF (International Canoe Federation)
30.5.2024 09:00 – 2.6.2024 18:00
Muu tapahtuma
Koskipujottelun maailmancup
Prague, ICF (International Canoe Federation)
6.6.2024 09:00 – 9.6.2024 18:00
Muu tapahtuma
Ratamelonnan EM-kilpailut
Szeged, ICF (International Canoe Federation)
13.6.2024 09:00 – 16.6.2024 18:00
Muu tapahtuma
Olympiasoudun Maailmancup 3
Poznań, World Rowing
14.6.2024 09:00 – 16.6.2024 18:00
Muu tapahtuma