Kauden päätösjuhlassa palkittiin urheilijoita ja seuroja

22.11.2019

Suomen Cupin palkittuja junioreita.
Suomen Cupin palkittuja junioreita.
Vuoden Special Olympics -melojat Minna Palonen ja Matti Hämäläinen
Vuoden Special Olympics -melojat Minna Palonen ja Matti Hämäläinen
Anni Mykkänen MM-kisjen 8. sija ja vuoden Freestyle-meloja.
Anni Mykkänen MM-kisjen 8. sija ja vuoden Freestyle-meloja.
Vuoden 2019 sisäsoutaja Arttu Härkönen.
Vuoden 2019 sisäsoutaja Arttu Härkönen.
Vuoden nuori olympialuokkien soutaja Juho Salonen.
Vuoden nuori olympialuokkien soutaja Juho Salonen.
Vuoden nuori ratameloja Otto Sivula.
Vuoden nuori ratameloja Otto Sivula.
Takon Soutajat palkittiin vuoden parhaana olympialuokkien seurana.
Takon Soutajat palkittiin vuoden parhaana olympialuokkien seurana.
Carita Tanskanen Vesisamoilijoista kävi pokkaamassa vuoden nuorisotoimijat -tunnustuksen.
Carita Tanskanen Vesisamoilijoista kävi pokkaamassa vuoden nuorisotoimijat -tunnustuksen.
Kangasalan Melojat palkittiin vuoden ratamelontaseurana.
Kangasalan Melojat palkittiin vuoden ratamelontaseurana.
Olivia Malinen Tampereen Vihuri ja paras maratonmelontaseura -diplomi.
Olivia Malinen Tampereen Vihuri ja paras maratonmelontaseura -diplomi.
Canoan väki viihtyi juhlissa.
Canoan väki viihtyi juhlissa.
Outi Penninkangas kertoi Mallasveden Melojien tiestä Tähtiseuraksi.
Outi Penninkangas kertoi Mallasveden Melojien tiestä Tähtiseuraksi.

Melojien ja soutajien päätösjuhlassa ravintola Mestaritallissa Helsingissä palkittiin vuoden 2019 aikana ansioituneita urheilijoita ja seuroja.

Päätösjuhlaan Ravintola Mestaritalliin oli saapunun noin 80 iloisen melojan ja soutajan joukko juhlistamaan avovesikauden päättymistä. 

Juhlassa palkittiin ansioituneita urheilijoita, seuroja ja seuratoimijoita. Juhlassa palkitut urheilijat, seurat ja seuratoimijat:

Special Olympics
Vuoden 2019 naismeloja Minna Palonen

Special Olympics
Vuoden 2019 miesmeloja Matti Hämäläinen

2019 urheilija
Freestylemelonta Anni Mykkänen   
 

2019 urheilija
Ratamelonta Pauliina Polet

2019 urheilija
Olympialuokkien soutu  Robert Ven

2019 Urheilija
Kanoottipoolo Jerry Mansner

2019 nuori urheilija
Ratamelonta Otto Sivula

2019 nuori urheilija 
Olympialuokkien soutu Juho Salonen

2019 urheilija
Pienvenesoutu Juha-Matti Valkama

2019 urheilija
Sisäsoutu  Arttu Härkönen
 

Paras ratamelontaseura 2019
Kangasalan Melojat

Paras maratonmelontaseura 2019
Tampereen Vihuri

Paras kirkkoveneseura 2019
Ikaalisten Soutajat

Paras kanootipooloseura 2019
Merimelojat

Paras freestylemelontaseura 2019
Kohina - koskimelonta

 

Vuoden nuorisotoimija(t) 2019

Lahden Vesisamoilijat
Lahden Vesisamoilijoiden nuorisotiimi on Carita Tanskasen ja Pasi Mäkelän
johdolla otanut käyttöön lasten ja nuorten melontakoulu -konseptin ja
onnistunut kehittämään ja vahvistamaan seuran nuorisotoimintaa.

Caritan ja Pasin lisäksi nuorisotiimissä ovat toimineet:
Matti Olkkonen, Riina Aho, Annu Pesu, Riikka Voutilainen, Manu Metsärinne ja Sofia Pönkkä.
 

Tähtiseura -laatumerkki
Mallasveden Melojille luovutettiin melonnan ja soudun ensimmäisen aikuisliikunnan Tähtiseura -laatumerkki. 

Onnea kaikille palkituille!