Kilpailukalenterit

Kilpailukalenterit 2021

Tälle sivulle on koottu kilpailukalenterit. Kilpailukalenterin koonti-tiedostossa on koottu kaikkien lajien kansalliset ja kansainvälisiä kilpailuja. Lajikohtaiset kilpailukalenterit on listattu alle. Löydät kilpailukutsun klikkaamalla kilpailua, mikäli kilpailukutsu on julkaistu.Tulokset löytyvät "Tulokset"-osiosta.

Mikäli seurasi järjestämä kilpailu ei ole näiden sivujen kilpailukalenterissa, lähetä kilpailukutsu sähköpostitse liiton toimistolle: toimisto(ät)melontajasoutuliitto.fi.

Kesän 2021 kilpailujen ilmoittautumisjärjestelmä avautuu myöhemmin kevään aikana ja siitä julkaistaan tänne tieto ja oma sivunsa linkkeineen. 

Lajikohtaiset kilpailukalenterit

Olympialuokkien soutu

1.5.

Kansallinen regatta

 

Lappeenranta PERUTTU 

29.–30.5.

Kanavasoudut

 

Lappeenranta 

3.–4.7.

Kansainväliset kilpailut

 

Tampere 

17.7.

Kansallinen regatta

 

Parainen 

7.8. 

Kansallinen regatta

 

Hämeenlinna 

14.–15.8.

Pienvene SM

 

Tampere 

28.–29.8.

Juniori ja isovene SM

 

Valkeakoski 

11.–12.9.

Sprintti-SM

 

Porvoo 

Puuvenesoutu

12.–13.6.

SM KV-Keskimatka

 

Jyväskylä 

8.-11.7

PV ja KV pitkämatka

 

Sulkava 

31.7.

PV keskimatka

 

Tampere 

21.- 22.8.

PV sprintti- ja normaalimatka

 

Imatra

4.-5.9.

KV Sprintti ja normaalimatka

 

Tanhuvaara

Rata- ja maratonmelonta

22.5.

Suomen Cup 1

Maratonmelonta

Ruovesi

Suomen Cup 1

12.–13.6.

Häme Regatta

Ratamelonta

Tampere 

Suomen Cup 2

19.6. 

Suomen Cup

Maratonmelonta

Turku 

Suomen Cup 3

4.7.

Gullö Runt

Maratonmelonta

Tammisaari 

Suomen Cup 4

10.–11.7.

Nuorisomestaruuskilpailut

Ratamelonta

Lahti 

Suomen Cup 5

16.-18.7.

SM-maraton

Maratonmelonta

Salo

Suomen Cup 6

14.–15.8.

SM osa 1

Ratamelonta

Kangasala 

Suomen Cup 7

21.–22.8.

SM osa 2

Ratamelonta

Tampere 

Suomen Cup 8

4.9.

Sekapari-SM

Maratonmelonta

Pori

Suomen Cup 9

11.9.

Suomen Cup

Ratamelonta

Hämeenlinna

Suomen Cup 10

Melonnan Suomen Cupin kilpailuformaatit 2021

PDF-tiedostoSuomen Cup 2021 kilpailuformaatit.pdf (402 kB)
Kilpailuformaatit pdf-muodossa
MS Excel -tiedostoRatamelonta kilpailuformaatit 2021.xlsx (25 kB)
Kilpailuformaatit excel-muodossa

Sisäsoutu

Coastal-soutu

19.-20.6. TuusulanjärviKeravan Urheilijat
25.9. PyhäjärviTakon Soutajat

Freestyle & boatercross

24.4.HäjyrodeoMalkakoski, SeinäjokiSuomi-Cup 1
16.5. Konnekoski, RautalampiSuomi-Cup 2
30.5. Tornio-Muoniojoki, LappiSuomi-Cup 3
20.6. Neitikoski, LieksaSuomi-Cup 4
31.7. Hirvikoski, PyhtääSuomi-Cup 5
4.9.SM-kilpailutNeitikoski, Lieksa 

Kanoottipoolo