Kilpailukalenterit ja -kutsut

Kilpailukalenterit 2021

Tälle sivulle on koottu kilpailukalenterit. Kilpailukalenterin koonti-tiedostossa on koottu kaikkien lajien kansalliset ja kansainvälisiä kilpailuja. Lajikohtaiset kilpailukalenterit on listattu alle. Löydät kilpailukutsun klikkaamalla kilpailua, mikäli kilpailukutsu on julkaistu.Tulokset löytyvät "Tulokset"-osiosta.

Mikäli seurasi järjestämä kilpailu ei ole näiden sivujen kilpailukalenterissa, lähetä kilpailukutsu sähköpostitse liiton toimistolle: toimisto(ät)melontajasoutuliitto.fi.

Ilmoittautuminen https://www.melontajasoutuliitto.fi/kilpailut/starttiin-fi/

Lajikohtaiset kilpailukalenterit

Olympialuokkien soutu

1.5.

Kansallinen regatta

 

Lappeenranta PERUTTU 

29.–30.5.

Kanavasoudut

 

Lappeenranta       Kilpailukutsu    Tulokset

3.–4.7.

Kansainväliset kilpailut

 

Tampere 

17.7.

Kansallinen regatta

 

Parainen  PERUTTU

7.8. 

Kansallinen regatta

 

Hämeenlinna 

14.–15.8.

Pienvene SM

 

Tampere 

28.–29.8.

Juniori ja isovene SM

 

Valkeakoski 

11.–12.9.

Sprintti-SM

 

Porvoo 

Puuvenesoutu

8.-11.7PV ja KV pitkämatka Sulkava 
31.7.PV keskimatka Tampere 
21.- 22.8.PV sprintti- ja normaalimatka Imatra
4.-5.9.KV Sprintti ja normaalimatka Tanhuvaara
11.–12.9.SM KV-Keskimatka Jyväskylä 

Rata- ja maratonmelonta

22.5.

Suomen Cup 1

Maratonmelonta

Ruovesi

Suomen Cup 1 kilpailukutsu  väliaikatulokset

                                             maratontulokset

12.–13.6.

Häme Regatta

Ratamelonta

Tampere 

Suomen Cup 2 kilpailukutsu 

19.6. 

Suomen Cup

Maratonmelonta

Turku 

Suomen Cup 3 kilpailukutsu tulokset

4.7.

Gullö Runt

Maratonmelonta

Tammisaari 

Suomen Cup 4

10.–11.7.

Nuorisomestaruuskilpailut

Ratamelonta

Lahti 

Suomen Cup 5 kilpailukutsu

17.-18.7.

SM-maraton

Maratonmelonta

Salo

Suomen Cup 6

14.–15.8.

SM osa 1

Ratamelonta

Kangasala 

Suomen Cup 7

21.–22.8.

SM osa 2

Ratamelonta

Tampere 

Suomen Cup 8

4.9.

Sekapari-SM

Maratonmelonta

Pori

Suomen Cup 9

11.9.

Suomen Cup

Ratamelonta

Hämeenlinna

Suomen Cup 10

Melonnan Suomen Cupin kilpailuformaatit 2021

PDF-tiedostoSuomen Cup 2021 kilpailuformaatit (1).pdf (434 kB)
MS Excel -tiedostoRatamelonta kilpailuformaatit 2021 (1).xlsx (25 kB)

Sisäsoutu

Coastal-soutu

 

19.-20.6.TuusulanjärviKeravan Urheilijatkilpailukutsu 
25.9.PyhäjärviTakon Soutajat  

 

Freestyle & boatercross

24.4.HäjyrodeoMalkakoski, SeinäjokiSuomi-Cup 1 Tulokset
16.5. HirvikoskiSuomi-Cup 2 Tulokset
30.5. Kelokurkkio, LappiSuomi-Cup 3
20.6. Neitikoski, LieksaSuomi-Cup 4
31.7. TaivalkoskiSuomi-Cup 5
4.9.SM-kilpailutNeitikoski, Lieksa 

Kanoottipoolo

21.-22.8. Kanoottipoolon SM-turnaus Kaukajärvi Tampere