Tonnarit

Tonnareiden ilmoittaminen
 

Tonnareiden, eli kauden aikana 1000 km meloneiden nimet julkaistaan vuoden ensimmäisessä Retki- ja virkistysmeloinnan uutiskirjeessä. 

Koskimelonnan kilometrit lasketaan seuraavasti: 1h=6km

Seurat keräävät tonnarilistat ja lähettävät ne 15.1.2020 mennessä toimistolle osoitteeseen: lehti@smsl.fi
Otsikkokenttään:  TONNARIT 2019

Tonnarilistat ilmoitetaan Exel -taulukossa oheisen mallin mukaan.

NimikmSeura
Maija Meloja1850Melontayhdistys
Kaapo Kuohu1230Laitilan Loiske

Vuoden 2018 tonnarit (retki- ja virkistysmelonnan uutiskirje)

Tonnarit 2018, eli vuoden 2018 aikana  1 000km meloneet
Suomen Melonta- ja Soutuliitto   
      
1 Hannu Taipale5003 Merimelojat ry
2 Kari Paunasalo4810 Mallasveden Melojat
3 Ilpo Väliaho3253 Joensuun Kauhojat
4 Teemu Kunelius3094 Vanajaveden Vesikot
5 Jorma Sajaniemi3076 Joensuun Kauhojat
6 Jouni Rostila3003 Vesisamoilijat
7 Raimo Tamminen2645 Melaveikot
8 Jyri Aulio2634 Helsingin Jyry
9 Tapio Suonio2507 Helsingin Kanoottiklubi
10 Erkki Helminen2483 Helsingin Jyry
11 Eero Korpi2339 Rauman Seudun Melojat
12 Erkki Nieminen2265 Merimelojat ry
13 Jorma Lehtosalo2218 Melaveikot
14 Tuula Mikkonen- Gröhn2148 Merimelojat ry
15 Jaakko Hippeläinen2071 Vanajaveden Vesikot
16 Harri Granholm2005 Merimelojat ry
17 Laura Tielinen2000 Merimelojat ry
19 Eva-Lotta Backman1900  
20 Riitta Turunen1810 Merimelojat ry
21 Kirsi Nukarinen1783 Merimelojat ry
22 Sari Saranka1770 Merimelojat ry
23 Tatu Paulaharju1763 Merimelojat ry
24 Rauli Rautavuori1730 Merimelojat ry
25 Reijo Koski1706 Kangasalan Melojat
26 Jari Kallio1698 Merimelojat ry
27 Charlotta Bengs1653 Sipoon kanoottiklubi
28 Raimo Laakso1568 Pyhtään Melojat
29 Seppo Kopra1510 Mallasveden Melojat
30 Sirkku Lehtinen1509 Merimelojat ry
31 Juhani Tarvainen1494 Sipoon kanoottiklubi
32 Lasse Tynkkynen1491 Helsingin Jyry
33 Iina Arvola1470 Mallasveden Melojat
34 Esa Rahunen1460 Kesälahden Urheilijat
35 Asko Niemelä-Koura1332 Merimelojat ry
36 Risto Lehtinen1301 Melaveikot
37 Jyri Juslen1300 Merimelojat ry
38 Maija Larjanko1300 Sipoon kanoottiklubi
39 Timo Kivelä1292 Helsingin Jyry
40 Matti Rehtola1292 Vesisamoilijat
41 Riikka Helenius1288 Vanajaveden Vesikot
42 Jorma Korhonen1255 Sipoon kanoottiklubi
43 Paavo Juntunen1250 Tuus-Melojat Ry
44 Mara Roivainen1238 Merimelojat ry
45 Riikka Kerttula1235 Mallasveden Melojat
46 Miliza Malmelin1234 Merimelojat ry
47 Heikki Kämäräinen1234 Sipoon kanoottiklubi
48 Pälvi Linna1234 Mallasveden Melojat
49 Jorma Holmström1225 Keiteleen Melojat ry
50 Hannu Teronen1220 Mallasveden Melojat
51 Pentti Taskinen1215 Sipoon kanoottiklubi
52 Janne Pyykkö1211 Avokanoottiyhdistys
53 Katri Malmström1200 Merimelojat ry
54 Terhi Haapasalo1191 Meloja ry
55 Anu Harju1187 Helsingin Jyry
56 Johanna Soukkio1178 Vanajaveden Vesikot
57 Heikki Mikkilä1150 Raahen Purjehdusseura ry
58 Miika Silfverberg1147 Sipoon kanoottiklubi
59 Jimmy Palmer1147 Mallasveden Melojat
60 Paula Jäntti1143 Meloja ry
61 Matti Hovi1143 Salon Seudun Melamogulit Ry
62 Rainer Surakka1143 Helsingin Jyry
63 Richard Nicholls1123 Kallan Melojat
64 Reino Kaario1118 Merimelojat ry
65 Leif Rosenström1118 Tuus-Melojat Ry
66 Jukka Olanterä1103 Meloja ry
67 Pekka Turunen1080 Lieksan Loiske ry
68 Kerttu Virtanen1079 Merimelojat ry
69 Anneli Suitiala1071 Merimelojat ry
70 Lasse Kovanen1056 Merimelojat ry
71 Soile Kallio1052 Sipoon kanoottiklubi
72 Tuula Johansson-Kangas1052 Mallasveden Melojat
73 Ilmo Karila1050 Merimelojat ry
74 Nina Oksanen1048 Sipoon kanoottiklubi
75 Matti Ojala1046 Merimelojat ry
76 Eveliina Lahtinen1046 Sipoon kanoottiklubi
77 Pirre Lammi1045 Vanajaveden Vesikot
78 Päivi Mäkelä1032 Mallasveden Melojat
79 Sisko Ruokonen1028 Salon Seudun Melamogulit Ry
80 Herman Aistrich1028 Kesälahden Urheilijat
81 Lauri Ovaska1027 Merimelojat ry
82 Irja Ruuska1026 Merimelojat ry
83 Oona Masso1025 Merimelojat ry
84 Marko Kaukanen1025 Kirkkonummen Melojat / Rauman seudun melojat
85 Matti Ahonen1024 Kallan Melojat
86 Evgeny Ermakov1020 Merimelojat ry
87 Jenni Svedberg1020 Sipoon kanoottiklubi
88 Peter Östberg1018 Drumsö Paddlarklubb
89 Marja-Liisa Laihia1018 Merimelojat ry
90 Saija Hari1016 Helsingin Jyry
91 Irina Köntti1015 Tuus-Melojat Ry
92 Ilari Laine1015 Canoa / Kirkkonummen Melojat
93 Mari Angelin1009 Sipoon kanoottiklubi
94 Elsa Rahunen1008 Kesälahden Urheilijat
95 Jaana Holmström1008 Keiteleen Melojat ry
96 Juhani Meriö1002 Drumsö Paddlarklubb
97 Minttu Lihtamo1000 Kallan Melojat