Tulokset

Indoor Rowing Challenge Finland 2019 koululaissarjojen kärkitulokset. Tietoturvallisuussyistä voimme julkaista nimistä vain alkukirjaimet. 
 

Muiden sarjojen tulokset julkaistaan kokonaisuudessaan.
 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 4x500m, 7lk
 KOULU (virallinen nimi) / Järjestäjä / TapahtumapaikkaJoukkue (esim. 7A))TULOS
1Lohjantähden kauppakeskusHarju 7lk07:30.6
2Lohjantähden kauppakeskusNummi 7lk07:44.8
3Lohjantähden kauppakeskusKällhagen 7lk07:50.9
4Lohjantähden kauppakeskusMäntynummi 7lk07:54.6
5Vimpelin yhteiskouluLuokka 7lk08:32.6
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 4x500m, 8lk
 KOULU (virallinen nimi) / Järjestäjä / TapahtumapaikkaJoukkue (esim. 7A))TULOS
1Lohjantähden kauppakeskusAnttila 8lk06:58.7
2Lohjantähden kauppakeskusHarju 8lk07:10.0
3Lohjantähden kauppakeskusKällhagen 8lk07:22.3
4Lohjantähden kauppakeskusMäntynummi 8lk07:45.1
5Vimpelin yhteiskouluVimpelin yhteiskoulu 8lk07:54.8
6Lohjantähden kauppakeskusNummi 8lk07:59.0

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
Suomen Melonta- ja Soutuliitto 4x500m, 9lk
KOULU (virallinen nimi) / Järjestäjä / TapahtumapaikkaJoukkue (esim. 7A))TULOS
Lohjantähden kauppakeskusNummi 9lk07:11.5
Lohjantähden kauppakeskusHarju 9lk07:19.4
Lohjantähden kauppakeskusKällhagen 9lk07:26.6
 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Pojat 5-6lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Kuljun kouluE. K.1:48.5
2Cross Fit TuusulaH. T.1:53,3
3Vimpelin yhteiskouluS. K.1:54.1
4Kuljun kouluR. D.1:58.7
5Sulkavan yhtenäiskouluT. H.1:59.6
 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Tytöt 5-6lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Kuljun kouluK. L.1:55.4
2Cross Fit TuusulaP. S.2:00.5
3Vimpelin yhteiskouluM. J-J.2:00.7
4Sulkavan yhtenäiskouluN M.2:03.0
5Sulkavan yhtenäiskouluL. P.2:06.6

 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Pojat 7lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Harjun KouluL. V.1:43,0
2Anttilan KouluK. N.1:45,3
3KartanonkoskiK. N.1:46.5
4Harjun KouluS. S.1:47,5
5Mäntynummen KouluK. L.1:48,8

 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Tytöt 7lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Harjun KouluN. E.01:50,8
2KartanonkoskiM. M.01:52,4
3KartanonkoskiF. A.01:55.7
4Källhagens skolaT. E.01:55.8
5Källhagens skolaK. E.01:58.0
 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Pojat 8lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Anttilan KouluR. T-E.01:28,4
2Anttilan KouluK. H.01:34.6
3Harjun KouluG. T.01:35,2
4Järnefeltin KouluW. S.01:37.2
5Järnefeltin KouluS. T.01:39,2
 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Tytöt 8lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Vimpelin yläasteI. P.01:50.0
2Anttilan KouluT. S.01:50.3
3Järnefeltin KouluR. S.01:50.5
4Harjun KouluF. E.01:50.9
5Anttilan KouluM. N.01:53.0
 

 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Pojat 9lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Anttilan KouluM. I.01:31,9
2Järnefeltin KouluH. J.01:35.5
3Anttilan KouluN. J.01:35.6
4Mäntynummen KouluN. J.01:36,4
5Mäntynummen KouluH. A.01:37,5

 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 500m, Tytöt 9lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Vimpelin yhteiskouluI. M.01:49.2
2Mäntynummen KouluM. E.01:50,3
3Nummi-Pusulan KouluS. V.01:51.6
4Järnefeltin KouluH. N.01:51.9
5Storängens SkolaT. E.01:52.0
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 1000m, Pojat 5-6lk
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Vimpelin yhteiskouluS. K.4:14.0
2SulkavaN. J.6:34.8
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

   
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m, Tytöt 5-6lk

 
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS 
1Vimpelin yhteiskouluM. J-J.4:25.2 
2Vimpelin yhteiskouluP. A.4:40.5 
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m, Tytöt 7lk

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1SulkavaT. E.4:28.3

 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m, Tytöt 8lk

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Vimpelin yhteiskouluI. P.4:09.7

 

 

Indoor Rowing Challenge Finland 2019 ei koululaissarjojen tulokset. 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

500m, pojat 18v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Helsingin kuvataidelukioHaasmaa, Kauri1:46.4
2Helsingin kuvataidelukioFu, Timi1:52.3
3Helsingin kuvataidelukioPasanen, Alvar1:57.6
4Helsingin kuvataidelukioLehtinen, Artturi2:08.1
5Helsingin kuvataidelukioSuvisaari, Adrian2:08.3
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 

Suomen Melonta- ja Soutuliitto

 500m, Tytöt 18v
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Vimpelin lukioLeppäniemi Vilma1:59,7
2Helsingin kuvataidelukioLaukkanen, Nea2:13.9
3Helsingin kuvataidelukioRajamäki, Lotta2:20.4
4Helsingin kuvataidelukioHuhtala, Aurora2:26.5
5Helsingin kuvataidelukioChristensen, Eira2:28.3
6Helsingin kuvataidelukioMäkelä, Emilia2:32.8
7Helsingin kuvataidelukioHenttunen, Pihla2:53.7
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

4x500m, yleinen

 KOULU (virallinen nimi) / Järjestäjä / TapahtumapaikkaJoukkue (esim. 7A)TULOS
1 KeU miehet 26:25.2
2 KeU miehet6:26.5
3 Haagan peruskoulu sekari6:58.3
4 KeU naiset7:44.1
5SporttitaloSSL2 seka7:54.1
6SporttitaloOK liikunnallinen elämäntapa seka8:03.7
7SporttitaloVesisankarit seka8:16.7
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

500m, miehet yleinen

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1KeUJarvio, Andre1:29.0
2Vimpelin lukioAhto Johannes1:31.0
3KartanonkoskiStorman, Miko1:33.3
4Vimpelin lukioParkkinen Tino1:39.0
5 Tallqvist Mika1:40.7
6Storängens SkolaJens Holmberg1:42.1
7Ferrometal OyToni Kultanen1:42.6
8Ferrometal OyTuukka Seger1:43.9
9Storängens SkolaAndreas Kinnula1:44.0
10Kuljun kouluWestman Antti1:49.2
11KartanonkoskiVälimaa, Toni1:50.7
12Ferrometal OyVille Åberg1:50.8
13Ferrometal OyAkseli Kahra1:51.4
 

 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

   
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

500m, miehet yleinen

 
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS 
1KeUJarvio, Andre1:29.0 
2Vimpelin lukioAhto Johannes1:31.0 
3KartanonkoskiStorman, Miko1:33.3 
4Vimpelin lukioParkkinen Tino1:39.0 
5 Tallqvist Mika1:40.7 
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

   
 

Suomen Melonta- ja Soutuliitto

 

500m, miehet 40v

 
 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOSSEURA
1Ferrometal OyMika Brandt1:34.9 
2Ferrometal OyJani Hamarila1:38.1 
3Crossfit TuusulaPasi Kangassalo1:39.6KeU
4Ferrometal OySamuel Sjöström1:42.3 
5Ferrometal OyMarkku Malvela1:45.8 
6Ferrometal OyJasse Hast2:20.9 
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 

Suomen Melonta- ja Soutuliitto

 

500m, miehet 50v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Ferrometal OyPaavo Dikert1:40.7
2Ferrometal OyAri Laitinen1:48.2
3Ferrometal OyPetri Uitto1:51.6
4Ferrometal OyPetri Valve1:54.6
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 

Suomen Melonta- ja Soutuliitto

 

500m, miehet 60v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Espoon SoutajatAnthony Shaw01:56.9
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

500m, naiset yleinen

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1 Neugebauer Hanna1:44.5
2Ferrometal OyPäivi Kuosmanen1:57.0
3KartanonkoskiSavela, Milja2:00.0
4 Lempinen Anne2:00.2
5SulkavaLampilehto Anne2:00.2
6KartanonkoskiRautiola, Annukka2:00.7
8Kuljun kouluKaisa Mattila2:01.0
9 Auvinen Kiira2:01.9
10Ferrometal OyJonna Leino2:02.1
11 Virta Annariikka2:14.6
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 

Suomen Melonta- ja Soutuliitto

 

500m, naiset 40v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1 Tanninen Assi1:31.3
2Cross Fit TuusulaMari Mäkinen1:47.4
3 Nenonen Jenni1:57.4
4Ferrometal OySoila Heikkinen2:05.5
5Ferrometal OyHeidi Litukka2:06.0
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

500m, naiset 50v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1 Urbano, Carla1:50.4
2Ferrometal OySanna Yritys1:59.4
3 Tanninen Maarit2:02.9
4Ferrometal OyKati Kääriä2:27.2
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m miehet yleinen

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Cross Fit TuusulaMiika Laaksonen3:10.3
2Cross Fit TuusulaIiro Salomäki3:23.7
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m miehet 40v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1KeUHaikonen, Jukka3:15.2
2Cross Fit TuusulaToni Alvas3:28.7
3Cross Fit TuusulaPasi Kangassalo3:43.7
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m miehet 50v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Cross Fit TuusulaToni Alvas3:28.7
2KeUJuuti, Petri3:35.7
3Cross Fit TuusulaPasi Kangassalo3:43.7
4FerrometalPetri Valve4:19.4
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 

Suomen Melonta- ja Soutuliitto

 

1000m tytöt 18v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1Cross Fit TuusulaSenja Silver4:24.1
2KeUHaikonen, Salla4:26.6
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m naiset yleinen

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1EspooNeugebauer Hanna3:44.4
2Tuusula CFLemmilä, Jannika4:14.0
3Cross Fit TuusulaJohanna Lemmilä4:14.1
4Cross Fit TuusulaSaila Piipari4:16.0
5Tuusula CFPiipari, Saila4:16.0
6 Lempinen Anne4:19.7
7SulkavaLampilehto, Anne4:19.7
8 Auvinen Kiira4:23.8
9Cross Fit TuusulaMilla Hirvonen4:26.0
10 Virta Annariikka4:28.6
11Cross Fit TuusulaTörmänen rosa4:30.0
12 Pajari Sini4:45.6
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m naiset 40v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1SulkavaOinonen Johanna4:19.5
2Cross Fit TuusulaHeidi Lunden4:20.0
3Cross Fit TuusulaMeri Salmi4:30.0
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m naiset 50v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1KeUUrbano, Carla3:58.6
2KeUMaula, Pirjo4:04.3
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m naiset 60v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1KeUReponen, Ritva4:23.4
 

Indoor Rowing Challenge (#IRCFinland) 2019 TULOKSET

  
 Suomen Melonta- ja Soutuliitto 

1000m naiset 70v

 KOULU (virallinen nimi) / järjestäjä / tapahtumapaikkaNIMI (sukunimi, etunimi)TULOS
1KeUVaakanainen, Meeri4:22.5